loading...

(0536) 350 35 83

info@senpsikolojikdanismanlik.com


"Rasyonel Duygucu & Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulamalı Eğitimi"- 3 KASIM 2018

Rasyonel Duygucu & Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulamalı Eğitimi 3 Kasım 2018 tarihinde Klinik Psikolog Dr. Murat ARTIRAN tarafından Edirne Margi Hotel' de verilecektir.

Eğitim Programı

1.Gün

9:30-11:00 Rasyonel Duygucu Davranışçı ve Bilişsel Davranışçı Terapi’nin Teorik Esasları (Theoritical Foundations of REBT & CBT) 11:00-13:00 Okul Çağı Çocukları Icin Etkililiği Kanıtlanmış – Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi (REBT) ve Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT) Yöntemleri (Effective REBT & CBT Strategies for Working with School-Age Children) 14:00-16:00 Çocuklar için Depresyonda Rasyonel Duygucu Davranışçı ve Bilişsel Davranışçı Tedavi Yaklaşımı ve Vaka Kavramsallaştırması & Tedavi Yöntemleri (REBT & CBT Interventions, Case Conceptualizations &Treatment Strategies for Depresion for Adults) 16:00 – 17:00 Obsesif Kompulsif Bozukluklarda Rasyonel Duygucu Davranışçı ve Bilişsel Davranışçı Tedavi Yaklaşımı ve Vaka Kavramsallaştırması & Tedavi Yöntemleri.- Çocuk ve Yetişkin Danışanlar (REBT & CBT Interventions, Case Conceptualizations &Treatment Strategies for Obsessive Compulsive Disorders for Children and Adults)

2.Gün

9:30-12:00 Yetişkinlerde ve Çocuk ve Ergenlerde Yeme Bozukluklarına RDDT & BDT Yaklaşımları (REBT & CBT interventions for Eating Disorders for Children and for Adults) 14:00-15:00 Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Tedavisinde RDDT ve BDT Uygulamaları (REBT & CBT Interventions in ADHD) 15:00-16:30 15:00-16:30 Internet ve Oyun Bağımlılığı Tedavisinde RDDT ve BDT Uygulamaları (REBT & CBT interventions for Internet and Game Addiction for Children) 16:30-17:00 Uygulamalar ve Demonstration of REBT Session Verilecek Belge: Uluslar arası alanda geçerli Rasyonel Psikoloji Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Yetkili Merkezi katıılımcı belgeli. (Rasyonel Pozitif Psikoloji Derneği onaylıdır.)

Eğitime Kimler Katılabilir:
  • Psikologlar,
  • Psikolojik Danışmanlar,
  • Rehber Öğretmenler,
  • Çocuk ve Ergen Psikiyatristleri ve Asistanları,
  • Sosyal Hizmet Uzmanları,
  • Çocuk Gelişim Uzmanları,
  • Okulöncesi / Anaokulu Öğretmenleri,
  • Özel Eğitim Uzmanları,
  • İlgili bölümlerin Lisans & Lisansüstü üniversite öğrencileri katılabilirler.

Eğitimin Süresi: 2 gündür
Eğitim Ücreti: 15 Eylül ve Öncesinde 800TL 15 Eylülden Sonra 1000TL
Eğitim Tarihi : 3-4 Kasım Cumartesi ve Pazar 2018'dir.
Eğitim kayıtlarımız başlamıştır.
İrtibat Telefonu: 0542 245 9625

Yrd. Doç. Dr. Murat ARTIRAN Kimdir?

Yrd. Doç. Dr. Murat ARTIRAN Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi’nin direktörüdür. Klinik Psikolog, psikoterapist, süpervizör, öğretim üyesi ve araştırmacıdır. The City University of New York’ta Psikolojik Bölümü’nde 2004 yılında lisans eğitimlerine başladıktan sonra akademik hayatına Richmond, Kentucky’de Eastern Kentucky University’de devam etti ve Psikoloji Lisans eğitimini tamamladı. West Virginia’da, American Public Üniversitesi’nden Psikoloji alanında Yüksek Lisansı’nı tamamladı. 11 yıl boyunca Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşadı ve çalıştı. Albert Ellis Enstitüsü-New York Genel Merkezi’nde 4 yıl süren uygulamalı psikoterapi eğitimleri ve süpervizyon eğitimleri aldı. Süpervizör düzeyinde Rasyonel (Akılcı) Duygucu Davranışçı Terapi (Rational Emotive Behavior Therapy) ve Bilişsel Davranışçı Terapi (Cognitive Behavioral Therapy) eğitimlerini tamamlayarak Türkiye’deki bu alandaki ilk RDDT & BDT Süpervizörü ünvanını kazanmıştır. 2013 yılından beri Albert Ellis Enstitüsü New York Genel Merkezi’nin Türkiye’de düzenlediği eğitimlerde eğitmen ve süpervizör olarak görev yapmaktadır. Rasyonel Duygucu Davranışçı Psikoterapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi’yi öğretmektedir. Aktif olarak Albert Ellis Enstitüsü New York Merkezi’nin bilimsel araştırmalarında ve eğitimlerinde görev yapmaktadır. RDDT & BDT Yöntemleri ile Obsesif Kompulsif Bozukluk, Depresyon, Öfke, Davranım Bozuklukları Tedavileri, İnternet ve Oyun Bağımlılığı tedavileri alanlarında özel eğitimler aldı. Ebeveyin ve Çocuk İlişkilerinde Bilişsel Davranışçı Terapi Yöntemleri, Çocuklar ve Aileleri için Sistemli RDDT Tedavi Planları, Bireysel ve Grup Psikoterapileri, Motivasyonel Görüşme Teknikleri sertifikalarına sahiptir. American Play Therapy Birliği onaylı Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimleri almıştır. American Play Therapy Birliği üyesidir. Klinik Psikoloji alanında Doktorasını ‘Akılcı Duygucu Davranışçı Kuram Ve Öz-Belirlenim Kuramı Çerçevesinde Yeni Bir Ölçek: Akılcı-Duygucu Öz-Belirlenim (ADÖB) Ölçeğinin Geliştirilmesi’ adlı çalışmasıyla almıştır. Uluslararası Davranışçı ve Bilişsel Terapiler Birliği (Association for Behavioral and Cognitive Therapies – ABCT) üyesidir

İletişim

Abdurrahman Mah. Nazır çeşme sok. Uğur Taşdemir Sitesi N:4 A.blok kat:7 daire 32 Edirne adresindeyiz.

Telefon+9 0536 350 35 83

Emailinfo@senpsikolojikdanismanlik.com

Sosyal Medya

İsim*

Email*

Mesaj